Przejdź do głównej zawartości

Popularne posty z tego bloga

Ozdóbka Bożonarodzeniowa - zamiast choinki

W mieszkaniu w którym teraz mieszkam nie mam gdzie postawić choinki, dlatego na Boże Narodzenie zrobiłam taką oto choinkę: Materiały: nitka; kartonik, listewka, lub coś innego na czym zawiesimy nitki z ozdóbkami (z braku materiałów swoje powiesiłam na metalowym wieszaku do ubrań); 6 aniołków; 8 choinek; 11 gwiazdek. Wzory ozdóbek:

Wykonanie: Wykonanie jest bardzo proste, z papieru kolorowego wycinamy 2 razy ilość każdych ze wzorów a następnie sklejamy je ze sobą wklejając je na nitki. Nitki z ozdóbkami wieszamy na listewce, którą przywiązujemy tam gdzie choinka ma wisieć, nic prostszego a efekt bardzo ładny:)

kartka urodzinowa dla przyjaciółki

kartkę wykonałam przy użyciu zestawu kreatywnego zakupionego w Biedronce,  naprawdę polecam te papiery:)

Aniołki papierowe

Oto moja kolekcja ręcznie robionych aniołków:
Materiały (na jednego aniołka): kulka papierowa, moje miały średnicę 2cm, do kupienia np: w Empiku; cielista farbka, mazaki do namalowania oczu i ust; patyki do szaszłyków; kawałek cienkiego drucika, do kupienia np: w NanuNana; rafia lub sizal (ewentualnie coś podobnego) na włoski, można kupić np: w Kukardce; bibułka, kolorowy papier lub cienki karton, może być w różnych kolorach; kartonik na skrzydła, poniżej wzór skrzydeł:
Wykonanie: 1) Do dziurki w kulce nalewamy kleju (używam kleju Magic) wkładamy patyczek do szaszłyków, jeżeli chcemy żeby aniołek wisiał lub stał , to ucinamy w odpowiedniej odległości, malujemy główkę farbką i czekamy aż się wysuszy, następnie malujemy buźkę. 2) Z bibuły, papieru kolorowego lub kartonika tworzymy 2 malutkie stożki na rączki (długość 6-8 cm) i jeden duży na suknię (długość 12-15 cm), sklejamy brzegi, tak, żeby stożki same się trzymały. Jeśli aniołek ma stać samodzielnie, to stożek na suknię musi być w miarę sztywn…